Bir web sitesi sahibi olarak ilgilenmeniz gereken bazı sorumluluklar vardır. Bu yüzden anahtar soru daima, sitenizi saldırıya uğratılmaması için ne yapıyorsunuz?

Bugün, wordpress web sitenizi güvence altına almanıza yardımcı olabilecek epeyce basit hileleri tartışmayı planlıyorum:

1. Web sitesinde kilitleme oluşturun ve kullanıcılarını yasaklama

Başarısız giriş girişimleri için bir kilitleme özelliği büyük bir sorunu çözebilir, yani devamlı kaba kuvvet girişimleri olmaz. Yinelenen yanlış şifrelerle bir saldırı girişimi olduğunda, site kilitlenir ve bu yetkisiz etkinlikten haberdar olursunuz.

IThemes Security eklentisinin dışarıdaki en iyi eklentilerden biri olduğunu ve uzunca bir süre kullandım olduğunu öğrendim . Eklentinin bu açıdan sunabileceği çok şey var. Belirli bir sayıda başarısız oturum açma denemesi belirtebilir, sonra eklenti saldırganın IP adresini engeller.

2. 2 faktörlü kimlik doğrulamayı kullan

Oturum açma sayfasındaki 2 faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) tanıtmak, başka bir iyi güvenlik önlemidir. Bu durumda, kullanıcı iki farklı bileşene ilişkin giriş bilgileri sağlar. Web sitesi sahibi bu ikisinin kararını verir. Bu, gizli bir soru, gizli bir kod, bir dizi karakter vb. Ile düzenli bir şifre olabilir.

Web sitelerimden herhangi birine 2FA dağıtırken gizli bir kod kullanmayı tercih ediyorum. WP Google Authenticator eklentisi bana birkaç tıklamayla yardımcı oluyor.