«

»

May 31

WordPress Güvenlik Eklentileri

WordPress Güvenlik Eklentileri

WordPress Güvenlik Eklentileri

En popüler içerik yönetim sistemlerinden biri olan WordPress ile pek çok web sitesi ve blog yapılıyor. Eğer siz de web siteniz / blogunuz için WordPress’i tercih edenlerdenseniz bu WordPress eklentileri ile sitenizin güvenliğini artırabilirsiniz. İşte WordPress için en iyi güvenlik eklentileri:

AskApache Password Protect

Bu WordPress eklentisi siteniz için sıkı bir şifre güvenliği sağlıyor. Sadece wp-admin klasörünü değil, wp-includes, wp-content, eklentiler vb. için de koruma sağlıyor.

Secure WordPress 

Bu eklenti, WordPress kurulumunu güvenlik altına alıyor. Secure WordPress, giriş ekranındaki hata bilgisini kaldırır; eklenti klasörüne index.html ekler ve admin alanı dışında wp-admin sürümünü gizler.

WordPress Database Backup

WordPress Database Backup, adından da tahmin edebileceğiniz gibi çekirdek WordPress tablolarını ve aynı veritabanında seçtiğiniz diğer tabloların yedeğini almanızı sağlar.

WP Security Scan 

WP Security Scan, WordPress kurulumunuzu tarar ve güvenlik açıkları tespit ederek hataların düzeltilmesi için önerilerde bulunur. Sitenizi tarayıp şifreleri, dosya izinlerini, veritabanı güvenliğini ve WP sürümünün gizlenmesini kontrol eder.

WordPress File Monitor 

Bu eklenti WordPress kurulumunda yapılan değiştirme, ekleme, silme gibi dosya değişikliklerini güvenlik bakımından takip eder. Bir değişiklik olduğunda belirtilen adrese e-posta atarak yöneticiyi uyarır.

Force SSL

Force SSL eklentisi güvenlik amacıyla HTTPS bağlantıyı zorunlu kılar. Eklenti basitçe standart ‘http’den yapılan istekleri ‘https’e yönlendirir.

Admin SSL

Admin SSL, WordPress girişini ve admin sayfalarını güvenlik altına alır. Eklenti, tüm SSL ayarlarını ve şifreli çerez içeriklerini destekler.

Replace WP-Version

WordPress kurlumununu güvenliğini sağlayan ve kolay bir şekilde wp sürümü ile wp veritabanı sürümünü değiştiren küçük bir WordPress eklentisi.

Akismet

Akismet, sitede, blogda yapılan yorumların spam olup olmadıklarını denetliyor ve şüpheli bulduklarını engelliyor. İsterseiz engelenen oyumları kontrol edip yayına da alabiliyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>